MĒS ESAM NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA EKSPERTI

Mūsu mērķis: palīdzēt cilvēkiem atrast optimālus risinājumus dzīvei un biznesam  ar nekustamā īpašuma pirkšanu / pārdošanu / nomas palīdzību.
Mūsu produkts: pilnībā noslēgts juridiski nevainojams darījums ar maksimālu labumu klientam.

MĒS ESAM NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA EKSPERTI

Kā izsargāties no krāpšanas gadījumiem

Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas (LANĪDA) profesionāļu kluba ikmēneša tikšanās bija plaši apmeklēta: tika pulcēta pilna semināra zāle ar LANĪDA biedriem, kuri bija ieradušies uzklausīt ekspertu – Zvērinātu advokātu biroja Vilgerts pārstāvju - lekciju par to, kā izsargāties no krāpšanas gadījumiem.

Vairis Dmitrijevs, Vilgerts advokāts un Ingus Melmers, Vigerts jurists, NĪ profesionāļiem deva padomus darījumu vešanas procesā, atgādināja par NĪ aģentu atbildību, skaidroja, ko nozīmē krāpšana krimināltiesību izpratnē, kā arī tika sniegti piemēri no aktuālās tiesu prakses. Konkrētu situāciju analīze notika klātienē, kad NĪ aģenti uzdeva juristiem savus jautājumus no ikdienas prakses.

Lasīt tālāk ...

Kadastrālā vērtība un mīkla pēcnācējiem

Latvijas Saeima konceptuāli atzīst par labu nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības iesaldēšanu uz diviem gadiem. Turpmāk katrus četrus gadus Ministru kabinets pārskatīs šo likmi, un katrā ziņā, ne uz samazināšanas pusi.
No kurienes parādījās šie dīvaini termiņi - pašlaik divus gadus, bet pēc tam katrus četrus? Saskaņā ar Latvijas likumdošanu, nākamajā 2018. gadā notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Pēc četriem gadiem – atkal jaunas vēlēšanas. Tādēļ tagad pēc katrām vēlēšanām mūs gaida nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības pārskatīšana.
Informācijai:

Lasīt tālāk ...

Godīgais veids kā cilvēkiem atņemt naudu

Kā var piespiest citu cilvēku atdod tev naudu?
Var godīgi, pārdodot viņam kaut kādu vērtīgu lietu vai pakalpojumu.
Var ar spēku, kā urla pavārtē, uzbrukt un atņemt vājākam maku vai somu. Bet tā ir krimināllieta.
Bet arī ir Ostapa Bendera „aptuveni 400 godīgi veidi kā cilvēkiem atņemt naudu”.
Te ir viens veiksmīgi izmantojams pēdējā laikā gadījums.
Savā e-pastā jūs atradāt ienākošo vēstuli no «Mājokļu aģentūra» vai «Pilsētas zemes dienests». Un izskatās tā ļoti oficiāli un nav ne šaubas par to, ka jums raksta valsts iestāde.

Lasīt tālāk ...

Kāpēc Latvija nav Hollivuda

Knapi paspēju saķert klientu aiz roku.
Labi, ka atnāca. Citādi droši vien atgadītos lielas nepatikšanas, no kurām viņu nav pasargājis privātais mākleris.
Protams, ka vainīgi ir Roberts de Niro, Als Pačino, Martins Skorseze un citas Holivuda zvaigznes ar savām gangstera asa sižeta filmām, kurās visi ir tik skaisti, garos mēteļos, cepurēs un ar cigāriem, atnāk uz darījumu un neraugoties met čemodānu uz galdu. Bet tie, kuri sēž pie galda, tā pat neraugoties atver čemodānu pilnu ar naudas paciņām. Un viņš tā slinki aizver čemodānu un teica: „Sit saujā!”. Īsta Holivuda!

Lasīt tālāk ...

Nekustamie īpašumi bez rozā brillēm jeb kļūdu labojums. 4. Daļa.

Es apsolīju pastāstīt par to, kā nodrošināt finansiālo drošību darījuma veikšanas laikā un pēc tā. Kurš gan cits, ja ne jūs, esat ieinteresēti darījuma laikā nepazaudēt savu „sūri grūti nopelnīto”?

Izskatīsim visvēlamāko un visvairāk satraucošo darījuma daļu – naudas saņemšanu. Tā ir viena no liktenīgākajām pārdevēja kļūdām: nepārzināt finanšu drošības nodrošināšanas mehānismu īpašuma nodošanas brīdī.

Pievērsiet uzmanību, runa ir tieši par naudas saņemšanu nevis par naudas solījumiem! Ne vienu reizi vien ir nācies sastapties ar situāciju, kas pircējs ir tik labsirdīgs, mīļš, apburošs, bet pats galvenais – ilgi gaidīts pircējs, tas kļūst par pārdevēja „draugu un brāli”. Ar viņu ir tik patīkami pavadīt laiku, kā gan lai te nepiekrīt nenozīgām lietām, ja par tām lūdz tik ievērojams cilvēks. Tiesa gan, visa „draudzība” turpinās tikai tieši līdz naudas nodošanas brībim.

Lasīt tālāk ...

Nekustamiais īpašums bez rozā brillēm jeb kļūdu labojums. 3. daļa

Divos iepriekšējos rakstos mēs aplūkojām tipiskākās kļūdas, kuras pieļauj nekustamo īpašumu pārdevēji. Pagaidām runājām par reklāmas kampaņas kļūdām.

Pieņemsim, ka pircējs jau ir atrasts un ir pienācis laiks sākt nodarboties ar pašu pirkšanas – pārdošanas procesu.

Pirmais, ar ko mēs sastopamies, ir dokumenti. Tādēļ sestā kļūda - kļūdas dokumentos.

Lasīt tālāk ...

Nekustamie īpašumi bez rozā brillēm jeb kļūdu labojums. 1. daļa

Man ir gadu, ko tur gadu, pat desmitgažu ilga tipveida kļūdu prakse, kuras pieļauj daudzi no nekustamo īpašumu īpašniekiem.

Es, protams, ar daudz lielāku prieku būtu rakstījusi par panākumiem, bet... Dažkārt darbs pie kļūdu labojuma ir daudz derīgāks.

Ir neskaitāmi veidi, kā pieļaut kļūdas, bet kopumā tās visas var klasificēt 10 pamatkļūdās, no kurām gribētos pasargāt.

Ērtības labad es tās sadalīju pa tēmām. Pirmajā daļā mēs aplūkosim četras tipiskākās pārdevēja kļūdas, kuras attiecas uz mārketinga jomu.

Tātad, 1. daļa – nav mārketinga politikas.

Šī daļa sastāv no četriem starta soļiem, bez kuriem nevar notikt nekāda nekustamā īpašuma pārdošana.

Sāksim!

Lasīt tālāk ...

Īres cenas ir nepamatoti augstas

Īrēt dzīvokli galvaspilsētā ir dārgi, bet nopirkt savu mitekli daudzi nevar atļauties. Mazo algu saņēmēji, kuriem nav savas mājvietas, priecājas, ja izdodas atrast istabu par saprātīgu cenu. Neatkarīgās eksperti uzsver, ka šobrīd tirgū trūkst kvalitatīvu īres mājokļu vai arī cenas bieži vien ir nepamatoti augstas.

Saņemot minimālo algu, kas šobrīd ir 380 eiro uz papīra, strādājošajam nav iespējams noīrēt vienistabas dzīvokli ar visām ērtībām, liecina Neatkarīgās pētījums. Vienistabas dzīvokļa īre Rīgā svārstās no 165 līdz 300 eiro mēnesī, bet minimālā alga uz rokas, ja nav apgādājamo, ir vien 275,68 eiro.

Lasīt tālāk ...

Pērkot īpašumu, ir svarīgi neiegādāties kaķi maisā

Pēc vairāku gadu pauzes nekustamā īpašuma tirgus piedzīvo lai arī piesardzīgu, tomēr aktivitātes pieaugumu, kas jūtama arī mājokļu tirgū.

Īpašumu cenas atgriezušās saprātīgā līmenī, ko vismaz pagaidām neietekmē dažādi «burbuļi», tomēr speciālisti jebkuram pircējam iesaka ņemt vērā virkni faktoru, lai gaidītā prieka vietā nepiedzīvotu vilšanos par daudz lielākām faktiskajām izmaksām.

Lasīt tālāk ...

Patēriņa cenas ķer ieguldījumu izmaksas

Pēdējo 12 mēnešu laikā mājokļu cenas, izrādās, augušas divas vai trīs reizes straujāk par ikdienas preču un pakalpojumu cenām.

Centrālās statistikas pārvaldes aprēķinātais 12 mēnešu inflācijas rādītājs 2,9% šā gada janvārī atpaliek no Rīgas standartapbūves cenu pieauguma tajā pašā laika intervālā. OberHaus šo pieaugumu novērtē ar +5,4%, Latio - ar +7,0% un Arco Real Estate - ar +8,2%.

Lasīt tālāk ...

Vai nekustamais īpašums ir laba investīcija?

Piedzīvoti dažādi tirgus kāpumi un kritumi, tomēr labs nekustamais īpašums kā ilgtermiņa investīcija sevi ir pierādījis un joprojām ir viens no populārākajiem ieguldījumu veidiem, domājot ne tikai par ģimenes labklājību, bet arī vecumdienām. Lai uzzinātu, kas jāņem vērā pirms īpašuma iegādes, un vai lielais pirkums būs laba investīcija, aicinām iepazīties ar Nordea bankas nekustamā īpašuma eksperta Edgara Indrāna ieteikumiem.

Iegādājoties īpašumu, jāpievērš uzmanība vairākiem aspektiem, kas var būt izšķiroši, nodrošinot pastāvīgus ienākumus un peļņu ilgtermiņā. Pirmkārt, tā ir īpašuma cena, kurai nevajadzētu būt augstākai par tirgus vērtību. Otrkārt, jāņem vērā savas finansiālās iespējas un gaidāmie tēriņi – bieži vien mēdzam apsvērt tikai pirkuma summu, aizmirstot par papildu izdevumiem nākotnē. Tāpēc piedāvājam 5 ieteikumus, kas palīdzēs pieņemt pārdomātu lēmumu, iegādājoties nekustamo īpašumu kā investīciju:

Lasīt tālāk ...

DNB banka sadarbībā ar "Altum" finansējusi mājokļa iegādi 710 ģimenēm ar bērniem

DNB banka sadarbībā ar Attīstības finanšu institūciju "Altum" nodrošinājusi finansējumu 710 ģimenēm ar bērniem, kuras ar valsts galvojumu saņēmušas hipotekāro kredītu sava mājokļa iegādei. Izsniegto kredītu kopsumma ir 41 miljons eiro.

"DNB banka" sadarbību ar "Altum" sāka 2015.gada trešajā ceturksnī. Līdz šim vidējā summa, kas izsniegta mēneša laikā, ir 2,2 miljoni eiro. Visaktīvākā kreditēšana noritēja 2016.gada oktobrī, kad ar valsts galvojumu izsniegto hipotekāro kredītu kopsumma sasniedza 4,3 miljonus eiro, teikts "DNB bankas" paziņojumā medijiem.

Lasīt tālāk ...

Īpašuma nodoklī jāmaksā divtik

Lai gan jau teju gadu tiek diskutēts par samērīgu nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanu, šogad daudzām ģimenēm būs jāmaksā neadekvāti augsts nekustamā īpašuma nodoklis, jo arvien vairāk pašvaldību izmanto iespēju noteiktos gadījumos piemērot maksimālo nodokļa likmi par mājokli.

Nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) ieņēmumi pērn pieauguši par 11,5% jeb 22,8 miljoniem, sasniedzot 219,8 miljonus eiro, liecina Finanšu ministrijas rīcībā esošā informācija. Neatkarīgās pētījums liecina, ka astoņu gadu laikā šī nodokļa ieņēmumi ir dubultojušies.

Lasīt tālāk ...

Saeima atbalsta TM virzienu par nostiprinājuma lūguma e-iesniegšanu nekustamo īpašumu darījumos

Tieslietu ministrija (TM) nekustamo īpašumu darījumu krāpšanas apkarošanai arvien kā vienu no risinājumiem saskata nostiprinājuma lūguma e-iesniegšanu, neizslēdzot notāra iesaisti.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja TM valsts sekretārs Raivis Kronbergs, galvenie mērķi, ko vēlas sasniegt ministrija, ir ēnu ekonomikas un krāpšanas ar nekustamo īpašumu gadījumu apkarošana, administratīvā sloga mazināšana un tiesiskums. Lai arī darba grupā pastāvēja diskusijas starp obligāto notariālo aktu, vairākums lēma par labu risinājumam, kas paredz nostiprinājuma lūguma e-iesniegšanu.

Lasīt tālāk ...

Gandrīz puse iedzīvotāju par labāko naudas ieguldīšanas veidu uzskata nekustamā īpašuma iegādi

Gandrīz puse jeb 47% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju par labāko naudas ieguldīšanas veidu uzskata nekustamā īpašuma iegādi, bet 24% par labāko risinājumu naudas ieguldīšanai uzskata zelta iegādi, liecina "Swedbank" sadarbībā ar "Omnicom Media Group" veiktā aptauja.

Ieguldījumus pensiju trešajā līmenī kā labāko naudas ieguldīšanas veidu minējuši 18% aptaujāto, bet uzkrājošās apdrošināšanas risinājumus - 17%. Termiņnoguldījumu bankā minējuši 12%, dinamiskos/progresīvos depozītus - 8%, bet ieguldījumu fondus - 8%. Akciju iegādi nosaukuši 7%, bet 9% minējuši kustamo īpašumu.

Lasīt tālāk ...

Nekustamā īpašuma nodoklis 2017. gadā.

Likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli" 2017. gadā vienīgās izmaiņas ir saistībā ar apbūves tiesīgā pienākumu maksāt nodokli. Kadastrālās vērtības mainās tikai kultūrvēsturiskajiem objektiem un vairākstāvu dzīvokļiem. Turpinās speciālās vērtības piemērošana lauku zemei. Tomēr nodokļa maksājums arī daudziem citiem var būtiski mainīties, jo šogad ne tikai Rīga, bet arī virkne citu pašvaldību cenšas piesaistīt savai teritorijai nodokļu maksātājus, variējot nodokļa likmes

Lasīt tālāk ...

NĪN atvieglojumu uz mājokļa platību

Rīga, 18.janv., LETA. Nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atvieglojumu uz mājokļa platību varētu piemērot par katru īpašumā deklarēto personu, atvieglojumu attiecinot gan uz ēku, gan zemi, par NĪN likuma grozījumu darba grupas secinājumiem aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijas (FM) pārstāvis Aleksis Jarockis.

Jarockis stāstīja, ka darba grupa izskatīja vairākus variantus, lai ierobežotu NĪN apmēra pieaugumu saistībā ar kadastrālo vērtību strauju pieaugumu atsevišķās teritorijās apbūves zemei un dzīvošanai paredzētiem īpašumiem. Tika izskatīts gan modelis piemērot vienotu nodokļa likmi ēkai un zemei, gan atbrīvot no nodokļa vienīgo mājokli ar zemi.

Lasīt tālāk ...

Ģimenes privātmāja - sapnis ar noteikumiem

Vieglāk nopirkt zemi un celt pašiem, nevis sludinājumos meklēt sev piemērotu, jau gatavu privātmāju
Rīgas iedzīvotāju aptaujās vairākums atzīst, ka no dzīvokļiem padomju laikos celtajos daudzstāvu namos labprāt pārceltos uz dzīvi ģimenes privātmājās galvaspilsētai tuvējā apkārtnē. Tās būtu ap 100 kvadrātmetra kopplatībā ar trim līdz piecām istabām.

Nekustamā īpašuma tirgus pazinējiem jautāju, vai rīdziniekam ir iespējas atrast un nopirkt šādu ģimenes privātmāju 50 līdz 60 km attālu no Rīgas -tā, lai diendienā varētu izbraukāt uz darbu, savukārt bērnus izvadāt uz bērnudārzu vai skolu.

Lasīt tālāk ...

Eksperta viedoklis: nekustamā īpašuma tirgus ir slims, bet zāles tam ir

Medicīniskos terminos izsakoties, Latvijas nekustamā īpašuma (NĪ) tirgus pašlaik ir slims. Tas būs vesels tikai tad, ja visi darījumi notiks par reālu tirgus cenu, bet tie, kuru gaidas ir pārvērtētas, - atbirs. Tā uzskata NĪ jomas speciālists, Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijas LANĪDA biedrs, SIA Real Estate Jurmala valdes loceklis Igors Daņiļevičs, sakot, ka īpašumu tirgum un tajā strādājošajiem jāpieņem šī diagnoze, jāsauc lietas īstajos vārdos un „jāizslimo vīruss”, lai atgrieztos ar jauniem spēkiem un jaunu pieredzi.

Lasīt tālāk ...

There is no form with this name or may be the form is unpublished, Please check the form and the url and the form management.