MĒS ESAM NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA EKSPERTI

Mūsu mērķis: palīdzēt cilvēkiem atrast optimālus risinājumus dzīvei un biznesam  ar nekustamā īpašuma pirkšanu / pārdošanu / nomas palīdzību.
Mūsu produkts: pilnībā noslēgts juridiski nevainojams darījums ar maksimālu labumu klientam.

MĒS ESAM NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA EKSPERTI

Īres cenas ir nepamatoti augstas

Īrēt dzīvokli galvaspilsētā ir dārgi, bet nopirkt savu mitekli daudzi nevar atļauties. Mazo algu saņēmēji, kuriem nav savas mājvietas, priecājas, ja izdodas atrast istabu par saprātīgu cenu. Neatkarīgās eksperti uzsver, ka šobrīd tirgū trūkst kvalitatīvu īres mājokļu vai arī cenas bieži vien ir nepamatoti augstas.

Saņemot minimālo algu, kas šobrīd ir 380 eiro uz papīra, strādājošajam nav iespējams noīrēt vienistabas dzīvokli ar visām ērtībām, liecina Neatkarīgās pētījums. Vienistabas dzīvokļa īre Rīgā svārstās no 165 līdz 300 eiro mēnesī, bet minimālā alga uz rokas, ja nav apgādājamo, ir vien 275,68 eiro.

Lasīt tālāk ...

Pērkot īpašumu, ir svarīgi neiegādāties kaķi maisā

Pēc vairāku gadu pauzes nekustamā īpašuma tirgus piedzīvo lai arī piesardzīgu, tomēr aktivitātes pieaugumu, kas jūtama arī mājokļu tirgū.

Īpašumu cenas atgriezušās saprātīgā līmenī, ko vismaz pagaidām neietekmē dažādi «burbuļi», tomēr speciālisti jebkuram pircējam iesaka ņemt vērā virkni faktoru, lai gaidītā prieka vietā nepiedzīvotu vilšanos par daudz lielākām faktiskajām izmaksām.

Lasīt tālāk ...

Patēriņa cenas ķer ieguldījumu izmaksas

Pēdējo 12 mēnešu laikā mājokļu cenas, izrādās, augušas divas vai trīs reizes straujāk par ikdienas preču un pakalpojumu cenām.

Centrālās statistikas pārvaldes aprēķinātais 12 mēnešu inflācijas rādītājs 2,9% šā gada janvārī atpaliek no Rīgas standartapbūves cenu pieauguma tajā pašā laika intervālā. OberHaus šo pieaugumu novērtē ar +5,4%, Latio - ar +7,0% un Arco Real Estate - ar +8,2%.

Lasīt tālāk ...

Vai nekustamais īpašums ir laba investīcija?

Piedzīvoti dažādi tirgus kāpumi un kritumi, tomēr labs nekustamais īpašums kā ilgtermiņa investīcija sevi ir pierādījis un joprojām ir viens no populārākajiem ieguldījumu veidiem, domājot ne tikai par ģimenes labklājību, bet arī vecumdienām. Lai uzzinātu, kas jāņem vērā pirms īpašuma iegādes, un vai lielais pirkums būs laba investīcija, aicinām iepazīties ar Nordea bankas nekustamā īpašuma eksperta Edgara Indrāna ieteikumiem.

Iegādājoties īpašumu, jāpievērš uzmanība vairākiem aspektiem, kas var būt izšķiroši, nodrošinot pastāvīgus ienākumus un peļņu ilgtermiņā. Pirmkārt, tā ir īpašuma cena, kurai nevajadzētu būt augstākai par tirgus vērtību. Otrkārt, jāņem vērā savas finansiālās iespējas un gaidāmie tēriņi – bieži vien mēdzam apsvērt tikai pirkuma summu, aizmirstot par papildu izdevumiem nākotnē. Tāpēc piedāvājam 5 ieteikumus, kas palīdzēs pieņemt pārdomātu lēmumu, iegādājoties nekustamo īpašumu kā investīciju:

Lasīt tālāk ...

DNB banka sadarbībā ar "Altum" finansējusi mājokļa iegādi 710 ģimenēm ar bērniem

DNB banka sadarbībā ar Attīstības finanšu institūciju "Altum" nodrošinājusi finansējumu 710 ģimenēm ar bērniem, kuras ar valsts galvojumu saņēmušas hipotekāro kredītu sava mājokļa iegādei. Izsniegto kredītu kopsumma ir 41 miljons eiro.

"DNB banka" sadarbību ar "Altum" sāka 2015.gada trešajā ceturksnī. Līdz šim vidējā summa, kas izsniegta mēneša laikā, ir 2,2 miljoni eiro. Visaktīvākā kreditēšana noritēja 2016.gada oktobrī, kad ar valsts galvojumu izsniegto hipotekāro kredītu kopsumma sasniedza 4,3 miljonus eiro, teikts "DNB bankas" paziņojumā medijiem.

Lasīt tālāk ...

Īpašuma nodoklī jāmaksā divtik

Lai gan jau teju gadu tiek diskutēts par samērīgu nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanu, šogad daudzām ģimenēm būs jāmaksā neadekvāti augsts nekustamā īpašuma nodoklis, jo arvien vairāk pašvaldību izmanto iespēju noteiktos gadījumos piemērot maksimālo nodokļa likmi par mājokli.

Nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) ieņēmumi pērn pieauguši par 11,5% jeb 22,8 miljoniem, sasniedzot 219,8 miljonus eiro, liecina Finanšu ministrijas rīcībā esošā informācija. Neatkarīgās pētījums liecina, ka astoņu gadu laikā šī nodokļa ieņēmumi ir dubultojušies.

Lasīt tālāk ...

Saeima atbalsta TM virzienu par nostiprinājuma lūguma e-iesniegšanu nekustamo īpašumu darījumos

Tieslietu ministrija (TM) nekustamo īpašumu darījumu krāpšanas apkarošanai arvien kā vienu no risinājumiem saskata nostiprinājuma lūguma e-iesniegšanu, neizslēdzot notāra iesaisti.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja TM valsts sekretārs Raivis Kronbergs, galvenie mērķi, ko vēlas sasniegt ministrija, ir ēnu ekonomikas un krāpšanas ar nekustamo īpašumu gadījumu apkarošana, administratīvā sloga mazināšana un tiesiskums. Lai arī darba grupā pastāvēja diskusijas starp obligāto notariālo aktu, vairākums lēma par labu risinājumam, kas paredz nostiprinājuma lūguma e-iesniegšanu.

Lasīt tālāk ...

Gandrīz puse iedzīvotāju par labāko naudas ieguldīšanas veidu uzskata nekustamā īpašuma iegādi

Gandrīz puse jeb 47% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju par labāko naudas ieguldīšanas veidu uzskata nekustamā īpašuma iegādi, bet 24% par labāko risinājumu naudas ieguldīšanai uzskata zelta iegādi, liecina "Swedbank" sadarbībā ar "Omnicom Media Group" veiktā aptauja.

Ieguldījumus pensiju trešajā līmenī kā labāko naudas ieguldīšanas veidu minējuši 18% aptaujāto, bet uzkrājošās apdrošināšanas risinājumus - 17%. Termiņnoguldījumu bankā minējuši 12%, dinamiskos/progresīvos depozītus - 8%, bet ieguldījumu fondus - 8%. Akciju iegādi nosaukuši 7%, bet 9% minējuši kustamo īpašumu.

Lasīt tālāk ...

Nekustamā īpašuma nodoklis 2017. gadā.

Likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli" 2017. gadā vienīgās izmaiņas ir saistībā ar apbūves tiesīgā pienākumu maksāt nodokli. Kadastrālās vērtības mainās tikai kultūrvēsturiskajiem objektiem un vairākstāvu dzīvokļiem. Turpinās speciālās vērtības piemērošana lauku zemei. Tomēr nodokļa maksājums arī daudziem citiem var būtiski mainīties, jo šogad ne tikai Rīga, bet arī virkne citu pašvaldību cenšas piesaistīt savai teritorijai nodokļu maksātājus, variējot nodokļa likmes

Lasīt tālāk ...

NĪN atvieglojumu uz mājokļa platību

Rīga, 18.janv., LETA. Nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atvieglojumu uz mājokļa platību varētu piemērot par katru īpašumā deklarēto personu, atvieglojumu attiecinot gan uz ēku, gan zemi, par NĪN likuma grozījumu darba grupas secinājumiem aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijas (FM) pārstāvis Aleksis Jarockis.

Jarockis stāstīja, ka darba grupa izskatīja vairākus variantus, lai ierobežotu NĪN apmēra pieaugumu saistībā ar kadastrālo vērtību strauju pieaugumu atsevišķās teritorijās apbūves zemei un dzīvošanai paredzētiem īpašumiem. Tika izskatīts gan modelis piemērot vienotu nodokļa likmi ēkai un zemei, gan atbrīvot no nodokļa vienīgo mājokli ar zemi.

Lasīt tālāk ...

Ģimenes privātmāja - sapnis ar noteikumiem

Vieglāk nopirkt zemi un celt pašiem, nevis sludinājumos meklēt sev piemērotu, jau gatavu privātmāju
Rīgas iedzīvotāju aptaujās vairākums atzīst, ka no dzīvokļiem padomju laikos celtajos daudzstāvu namos labprāt pārceltos uz dzīvi ģimenes privātmājās galvaspilsētai tuvējā apkārtnē. Tās būtu ap 100 kvadrātmetra kopplatībā ar trim līdz piecām istabām.

Nekustamā īpašuma tirgus pazinējiem jautāju, vai rīdziniekam ir iespējas atrast un nopirkt šādu ģimenes privātmāju 50 līdz 60 km attālu no Rīgas -tā, lai diendienā varētu izbraukāt uz darbu, savukārt bērnus izvadāt uz bērnudārzu vai skolu.

Lasīt tālāk ...

Eksperta viedoklis: nekustamā īpašuma tirgus ir slims, bet zāles tam ir

Medicīniskos terminos izsakoties, Latvijas nekustamā īpašuma (NĪ) tirgus pašlaik ir slims. Tas būs vesels tikai tad, ja visi darījumi notiks par reālu tirgus cenu, bet tie, kuru gaidas ir pārvērtētas, - atbirs. Tā uzskata NĪ jomas speciālists, Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijas LANĪDA biedrs, SIA Real Estate Jurmala valdes loceklis Igors Daņiļevičs, sakot, ka īpašumu tirgum un tajā strādājošajiem jāpieņem šī diagnoze, jāsauc lietas īstajos vārdos un „jāizslimo vīruss”, lai atgrieztos ar jauniem spēkiem un jaunu pieredzi.

Lasīt tālāk ...

Mikronodokļa grupveida izvarošana

No jaunā gada valsts ir ieplānojusi realizēt mikronodokļa režīma pārveidi. Turpmāk "mikro" šinī vārdā apzīmēs nevis nodokļa lielumu, bet naudas daudzumu, kas uzņēmējiem paliks pāri pēc nodokļa nomaksas. Kučinskim patraucējis gļēvums paziņot par šī nodokļu režīma likvidāciju, tāpēc viņš to nolēmis līdz nepazīšanai izkropļot, bet turpināt saukt par skaistuli, nevis "nodokli ar īpašām vajadzībām" vai gluži vienkārši "kropli".

Izmantojot līdzīgu pieeju, miljardu vērto Dienvidu tiltu varētu saukt par mikrolaipu, Dziesmu svētkus par mikrodungošanu, bet 22cm garu cūkgaļas zobenu par mikropeni.

Lasīt tālāk ...

Kas ir Lāčplēša diena?

Sveicam svētkos visus varonīgos, uzticīgos, mīlošos, godīgos, stipros un drosmīgos. Sveicam LĀČPLĒŠĀ DIENĀ!1888. gadā Andrejs Pumpurs balstoties uz latviešu tautas folkloru, teikām un nostāstiem, mitoloģiju, kā arī Indriķa hroniku, sarakstīja tautas varoņpoēmu "Lāčplēsis".
Mazliet patiesu, mazliet izdomātu, mazliet komisku un mazliet skumju, mazliet..., jo kurš gan var apstrīdēt šī darba patiesumu, atbilstību realitātei, jo tas tautas varoņspēks un brīvības mīlestība, par kuru šajā darbā tā jūsmo autors, ir patiesa, tāpat kā vēsturiskie notikumi un personāži.

Lasīt tālāk ...

Lāčplēša diena un mazliet vēstures

1918. gada 18. novembrī tika pasludināta Latvijas Republikas neatkarība. Taču brīvība nenāca viegli. Laika posms no 1918. gada 18. novembra līdz 1919. gada 11. novembrim bija viens no smagākajiem jaunās neatkarīgās valsts vēsturē.

Notika cīņas par šo stratēģisko teritoriju.

Cīniņā piedalījās uzreiz trīs spēki.

No vienas puses jaunā padomju valsts tiecās paplašināt savu ietekmes sfēru. Janvāra sākumā sarkanā armija ienāca Rīgā un mēneša laikā ieņēma lielu daļu Latvijas valsts teritorijas.

Lasīt tālāk ...

Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus no īres ieņēmumiem

Ekonomikas ministrijā top jauns Dzīvojamo telpu īres likums, kurā paredz reģistrēt zemesgrāmatā visus privāto izīrētāju un īrnieku starpā noslēgtos dzīvojamo telpu īres līgumus. Izņēmums būtu valsts un pašvaldību noslēgtie līgumi. Ar īres līgumu reģistrēšanu vienlaikus cer panākt, ka izīrētāji būs spiesti maksāt valstij nodokļus no īres ieņēmumiem.

Lasīt tālāk ...

Rīgā notiks Miķeļdienas gadatirgus

Rīgā tradicionāli ražas svētkus atzīmē ar Miķeļdienas gadatirgu, kas šogad notiks 24. septembrī no plkst. 9.00 līdz 17.00, kad tirgus apmeklētājiem būs iespēja iegādāties rudens veltes, amatnieku meistardarbus, kā arī baudīt kultūras programmu. Svētdien, 25. septembrī, Miķeldienu atzīmēs arī pilsētas apkaimēs - Laimdotas ielā 42, Rīgas kultūras centra „Ritums” filiālē, un pie Kultūras centra „Iļģuciems”.

Lasīt tālāk ...

Bezmaksas konsultācijas diena t/c «Spice»

Nekustamā īpašuma aģentūras EKOCENTRS vadošie speciālisti Jeļena Kordževa un Fjodors Gubins piedalījās Sertificēto nekustamo īpašuma aģentu bezmaksas konsultāciju dienā.
Pirmoreiz Latvijā notika nekustamā īpašuma tirgus speciālistu profesionālā „atvērto durvju diena”, kura tika organizēta Latvijas nekustamā īpašuma asociācijai LANĪDA, apvienojošai profesionālo nekustamā īpašuma aģentus Latvijā.
Pasākumu atbalstīja arī «DnB» banka.
Akcija bija pārveikta tirdzniecības centrā «Spice» un izraisa milzīgo rīdzinieku un Rīgas viesu interesi.

Lasīt tālāk ...

Fjodors Gubins, Nekustamā īpašuma aģentūras EKOCENTRS Nekustamā īpašuma departamenta vadītājs, par godu aģentūras 18 gadu jubilejai:

«Kas tāds ir 18 gadu kompānijai?
Nekustamā īpašuma aģentūrai EKOCENTRS un mums, tās darbiniekiem, tā ir ļoti vērtīgā pieredze.
Pirmkārt, profesionālā pieredze. Kā arī tā ir darba draudzīgā un saskaņotā kolektīvā pieredze.
Mums ir iespēja pastāvīgi pilnveidoties, un tas ir liels labums mūsu klientiem.
Spilgtās, siltās un pa īstam pateicīgās atsauksmes ir tam apliecinājums.
Jeļena Kordževa, aģentūras dibinātāja, izveidoja stipro, labi organizēto un augsti profesionālo komandu.
Aģentūras „pilngadības” dienā mēs vēlam, lai EKOCENTRa kolektīvs augtu un plašinātos, pieņemot sevī tos, kas sadala mūsējus mērķus un tieksmes.
Jeļenai, mūsu direktorei, vēl ir daudz ideju!
Mēs vēlam, lai šīs idejas īstenotos dzīvē un atnestu vēl vairāk labumu katram, kas atnāks pie mums pēc palīdzības.”

Baidīties vai nē?

Jūs laikam zināt, ka ir cilvēki, kuri baidās no pelēm, zirneklim vai prusakiem. Bet neviens nedzirdēja, ka zirneklis nokoda līdz nāvei kādu, lielāko nekā muša. Bailes ne vienmēr ir pamatotas. Bet biežāk bailēm ir viens pamats – cilvēks baidās no tā, ko nezina.
Te ir piemērs no īstas dzīves. Ir viena atraitne, kura veselības stāvokļa dēļ neizej no mājas. Atraitnei ir meita, kura katru dienu brauc uz citu pilsētas malu pie mammas, lai atvestu pārtīku, uzkoptu dzīvokli un vispār, katram gadījumiem, jo mamma ir veca. Tas ir diezgan klapataini.

Lasīt tālāk ...

bezmaksas gramata downlode LV

banner kniga 2 lv

Profesija: nekustamā īpašuma speciālistsyoutube Ekocentrs

Pieteikties jaunumiem

There is no form with this name or may be the form is unpublished, Please check the form and the url and the form management.