Reiz mana vecmāmiņa teica: „Sievietei ir ļoti labi jāsaprot starpība starp „precēties” un „solīt precēties””.
Pārfrazējumā, droši varam teikt, ka ir liela starpība starp „samaksāt” un „solīt samaksāt”.
Teiksim, jūsu mērķis ir nodot savu dzīvokļi nomā, lai saņemtu naudu par nomu, nevis solījums samaksāt naudu.
Un līgums – tas ir dokuments, kurš dod jums TIESĪBU uz to. Bet bez līguma, jūs varat paļauties tikai uz „goda vārdu”, kurš mūsdienās diemžēl ir maz vērts.
Šīs jautājums radās dēļ:
1. līguma mērķa nezināšanas;
2. nemākulības sastādīt līgumu;
3. idejas, ka līguma noslēgšanas gadījumā būs jāmaksā pārāk lieli nodokļi.
Punkts 1.
Līguma mērķis ir aizstāvēt intereses un iefiksēt nekustamo īpašuma īpašnieka tiesību uz naudas saņemšanu. Nav līguma – nav aizsardzības. Bez līguma jums nebūs ar ko apstiprināt, ka jūsu nomniekam jāmaksā par dzīvošanu, nevis dzīvot šeit žēlsirdības dēļ.
Punkts 2.
Jebkurā līgumā jābūt skaidri noradīti gan pušu rekvizīti, gan līguma priekšmets un noteikumi. Tādējādi, nomas līgumā ir obligāti norādāms pamatojums, kurā pamatā iznomātājam pieder konkrēts dzīvoklis, dzīvokļa dati, kā arī nomas termiņš un ikmēneša nomas maksa. Jāparedz apmaksājuma kartība un termiņi, kā arī papildus noteikumi.
Turklāt ir nepieciešams paredzēt iespējamās nepatikšanas. Piemēram, ja nomnieks nepilda savus pienākumus, teiksim, nemaksa laikā. Vai kam jāmaksā izdevumi avārijas situācijas gadījumā.
Jo labāk un precīzāk ir sastādīts līgums, jo vairāk ir aizsargāts iznomātājs.
Punkts 3.
Īstenībā ideja par to, ka „nodokļi ir pārāk lieli” ir pamatota tikai uz nezināšanu. Šajā izteicienā patiesība ir vienā: nodokļi ir!
Bet, ka arī ir neapliekamais ar nodokļiem minimums, ir saprātīgi veidi pareizi veikt ienākumu uzskaiti tā, lai nepaliktu „bez biksēm”.
Lai būtu pārliecinātam, jums ir nepieciešami:
• pareizs līgums;
• pareizi izplānot saimniecisko darbību.
Sīkāko informāciju varat saņemt personīgas konsultācijas laikā