Ko jūs darīsiet, ja jums pēkšņi noraus krāns un ūdens sāks plūst?
Es pata labākajā gadījumā varu pārslēgt ventili un nekavējoties izsaukt santehniķi.
Lai gan kāds, iespējams, mēģinās novērst problēmu pats. Varbūt viņam pat izdosies. Taisnību sakot, nekādu garantiju nav. Varbūt nākamajā dienā, nedēļā vai mēnesī pēc šāda remonta viņš tomēr laimīgi aizlies kaimiņus un būs jāapmaksā remontu kaimiņiem. Kaut arī dažus to nemaz neapstādina.
Vai, piemēram, autocienītāji. Es zinu dažus cilvēkus, kuri katrās brīvdienās knibinās garāžā un kaut ko labo savā mašīnā. Ceru, ka tas ir hobijs, un viņu mašīnas tomēr ir darbderīgas.
Bet, ja manai mašīnai ir kāda problēma, es braucu uz autoservisu. Un es klausos, ko man saka santehniķis vai automehāniķis. Viņi ir profesionāļi un ja es nevēlos problēmas, tad lētāk vērsties pie speciālista.
It ka viss ir skaidrs.
Bet ne visiem.
Skumjš fakts: santehniķim nomira tēvs.
Ļoti žēl, bet agrāk vai vēlāk mēs visi to pārdzīvojam. Pēc nāves mūsu rādi un tuvi atstāj pēc sevis mantojumu. Un ar to kaut kas jādara.
Atcerieties: saplēsa cauruli – izsaucam speciālistu. Iestāties nekustamā īpašuma valdījumā ir līdzīga situācija – vajadzīga speciālista palīdzība. Bet drosmīgais santehniķis nolēma patstāvīgi tikt galā ar šo problēmu.
Pirmais grābeklis, ko viņš nekavējoties atrod savā ceļā, ir mantinieku skaits. Lieta ir tāda, ka santehniķim ir jaunākā māsa, arī mantiniece. “Bet viņa ir jaunākā, par viņu jārūpējas,” - lemj mūsu varonis un noformē visu mantojumu uz savu vārdu.
Kāda ir kļūda? Tālāk redzēsim.
Otrais baigi zobains grābeklis ir nodokļi. Precīzāk, tā ir nauda. Runāt par naudu vispār ir sāpīgi. Tās vienmēr pietrūkst un vienmēr ir jāietaupa. Lai gan normāls sevi cienījošs santehniķis iesaka savam klientam netaupīt ām, un iegādāties detaļu dārgāk, bet kvalitatīvāk, nevis ķīniešu muļķības, kaut kāpēc sev viņš pieņem citu lēmumu, proti – pieņemt mantojumu pēc kadastrālās vērtības.Ekonomija ir kolosāla: 350 eiro vietā jāmaksā tikai 145 eiro. Veseli 200 dzīvas eiro palikuši! Šiki taču!
Un tieši šeit it kā no zemes izauga zobains grābeklis ap 8000 tūkstošu eiro apmērā.
Kā? No kurieni? Kāpēc?
Taču nekas nevēstīja bēdas!
Vēstīja, vēstīja. Un tikai santehniķis par to nav iedomājis.
Lieta ir tāda, ka pēc vecāku nāves dzīvot viņu dzīvokļī kopā ar pieaugušo māsu ir kait kā nepareizi. Un no sakuma bija skaidrs, ka mantojums būs jāpārdod un jāperc brālim un māsai divi atsevišķi dzīvokļi.
Bet kā būs ar kapitāla pieauguma nodokli? To kāds rēķināja? Bet starpība starp kadastrālo un tirgu vērtībai ir kapitāla pieaugums. Un esi tik laipns, atdod valstīm 20% un par atlikumu tu var nopirkt sev jebko vēlies.
Jūs teiksiet, ka viņš taču nopirks dzīvokli, vai ne? Nu, labi! Tas būtu, ja viņš būtu nopircis vienu dzīvokli, bet viņam vajag divus, tāpēc nebūs nekāda “vienīgā mājokļa”. Īsāk sakot, santehniķis ir ķezā!
Bet cerība vēl ir! Un joprojām var izvairīties no šiem plēsīgajiem grābekļiem. Bet tam ir jāvēršas pie speciālista. Vai būt gataviem zaudēt lielus tūkstošus.
Mēs jau esam pieraduši, ka pie mums nāc klienti ar “laimes vēstulēm” no VID uz trim, pieciem vai pat astoņiem tūkstošiem. Un tad jau par vēlu vaicāt: “Un ko tagad darīt?” Tagad ir tikai maksāt. Jo caurule ir pārplēsta pamatīgi. Tas bija jādara agrāk, kamēr nebija par vēlu.
Diemžēl, ne visi paspēj laikā.
Tagad es sēžu un gaidu šo santehniķi. Varbūt viņš tomēr sapratis vērsties pie speciālista.
Varbūt jūs viņam pateiksiet. Tālrunis 22304755, zvaniet tūlīt, kamēr nav par vēlu!
Pieteikties bezmaksas konsultācijai ar speciālistu
Izvērtēsim pārdošanas iespējas un piedāvāsim sadarbības variantus.