Kādreiz ir neērti atteikt tuvam vai paziņai. Parasti cilvēki prasa aizdot cukuru, taburetes, korķviļķi vai naudiņu līdz algai. Vai palīdzēt: aiziet uz aptieku, pasēdēt ar bērnu, aizstāvēt spuldzi. Dzīve ir dzīve. Varbūt kādreiz pašam būs vajadzīga palīdzība. Neērti atteikt.
Bet tas ir sīkumi.
Ja nu jūs lūgtu pastāvēt vaktī, kamēr kāds zagtu? Atteiksieties? Un pareizi darīsiet, jo zādzība ir kriminālnoziegums.
Bet kā tad, ja jūs esat pircējs un jūs lūdz apmaksāt dzīvokļa pirkumu skaidrā naudā? Piekrist vai atteikties?
Tikai atteikties! Tas, kas liekas, ka ir sīkums, patiesībā ir noziegums. No 2017. gada 1. janvāra darījumiem fiziskajām personām ir ierobežojums – ne vairāk kā 7 200 euro skaidrā naudā. Par pārkāpumu ir sods 15% apmērā no darījuma summas.
Piemēram, dzīvokļa vērtība ir 40 000 eiro un pārdevējs grib ½ daļu saņemt skaidrā naudā. Un viņa vēlme ir saprotama. Viņš tikko lēti ieguva dzīvokli īpašumā, noremontēja, maksājot strādniekiem skaidrā naudā un tātad viņam jāmaksā kapitāla pieauguma nodoklis 20% no cenu starpības, t.i. (40 000 – 20 000) * 0,2 = 4 000 eiro. Bet maksāt negribas!
Tā rodas doma “ietaupīt”.
Bet tikai tāda “taupīšana” var būt par ļaunu gan pārdevējam, gan pircējam. Mēģinot atbrīvoties no nodokļiem, neveiksmīgs pārdevējs ar vieglumu pieliek sevi un pircēju pie administratīvā soda naudas 40 000 * 0,15 = 6 000 eiro apmērā.
Gan pats samaksāja vairāk, nekā bija gaidījis, un pircēju iegāza.
Tas nenozīmē, ka cilvēkiem nav jāpalīdz. Bet palīdzēt “atbrīvoties no nodokļiem” ir pārāk dārgs prieks! Un vēl ir vesels lērums iemeslu, kāpēc jāatsakās no mahinācijām darījumos ar nekustamo īpašumu, darbojoties tikai tiesiskajā laukā, lai nepārkāptu likumu.
Vai neesat pārliecināti? Nezināt, kā rīkoties pareizi?
Zvaniet mums tūlīt 22304755.
Pieteikties bezmaksas konsultācijai ar speciālistu
Izvērtēsim pārdošanas iespējas un piedāvāsim sadarbības variantus.